укр | рус
ФАЙЛОВИЙ СЕРВЕР
Логiн:
Пароль:
M U
АРХІВ НОВИН
< >
Робота бібіліотеки
26.04.2017
26 квітня 2017 року – річниця Чорнобильської трагедії.

В читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М. та бібліотекарем центральної районної бібліотеки Никифоровою А.С. була проведена година – реквієм «Під чорним крилом біди».

02.03.2017
Видатний байкар України
02 березня 2017 року в читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею була проведена  літературна година під назвою «Видатний байкар України»
01.03.2017
Змагання
28 лютого 2017 року в ліцеї проведені змагання «Веселі старти» серед навчальних груп.  
16.02.2017
Година пам'яті «Афганістан – моя кривава рана»

15 лютого 2017 року в читальній залі ліцею була проведена година пам'яті  «Афганістан – моя кривава рана»,  до річниці виведення Радянських військ з території Афганістану.

15.02.2017
Попередження суїцидальних проявів
14 лютого 2017 року була проведена бесіда та індивідуальна  консультація з учнями ліцею
31.01.2017
Вечір пам'яті Героїв Крут
30.01.2017 року в читальній залі Куп'янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М. була проведена година вшанування  пам'яті юнаків, які загинули у бою під Крутами 
25.01.2017
Історична година , присвячена Дню Соборності України «Подія, що пережила час…».
24 січня 2017 року в читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М. була  проведена історична година , присвячена Дню Соборності України «Подія, що пережила час…». 


Робота бібліотеки 

Бібліотека... Давня і вічно юна оселя людського розуму.  Ряди книжкових полиць містять у собі допитливий науковий пошук, насолоду прекрасним, здобуття знань,  розвагу і так – до нескінченності.
Бібліотека ліцею є осередком інтелектуальної культури та центром якості і оперативного інформування педагогічного та учнівського колективу.

Основні завдання діяльності бібліотеки ліцею у сучасних умовах

• Якнайповніше сприяння реалізації державної політики в галузі освіти;
• інформаційне забезпечення усіх аспектів навчально-виховного процесу в засвоєнні програмних знань, самоосвіти учнів;
• виховання інформаційної культури учнів, постійного їх прагнення до пошуку інформації, свідомого, осмисленого добору інформаційних джерел, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації;
• навчання учнів технологій користування бібліотек усіх типів;
• сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадянського обов’язку, відкритої для інтелектуального, духовного і творчого розвитку;
• забезпечення інформаційних потреб користувачів у дозвіллєвій діяльності;
• формування читацького розвитку учнів, виховання свідомого, вдумливого, грамотного читача з високим рівнем бібліографічної культури;
• всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів, озброєння їх знаннями сутності освітніх та виховних технологій; педагогізації батьківської громадськості шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;
• створення комфортного бібліотечного середовища; реформування бібліотеки в таку, яка б включала як традиційні, так і сучасні носії інформації.
Інформаційна цінність бібліотеки забезпечується універсальним книжковим фондом – понад 13 тис. примірників, який відповідає змісту навчальних, інформаційних та виховних функцій бібліотеки, запитам та інтересам читачів, надходить 22  найменування періодичних видань.
Бібліотеку відвідує понад 250 користувачів. Ведеться робота поточного комплектування, збереження та вивчення бібліотечного фонду. Проводиться аналіз фонду, інвентаризація, звільнення від непридатних для використання навчальних посібників та підручників, поступове зменшення обсягу застарілої літератури.
Бібліотекою ліцею проводяться різноманітні заходи, такі як:
- дні спеціаліста «Хлібороб – господар рідної землі», «Бухгалтер  – професія сучасна»
- урок – реквієм «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо» - до                 23 – річниці виведення військ з Афганістану;
- усний журнал «Державні та народні символи моєї  Батьківщини»;
- інформаційна година «Ти – скарб наш вічний, українська мово!»;
- година спілкування «Наркоманія. Ти. Закон»;
- усний журнал «Тенета небезпеки»;
- урок історії «Вічна жива пам'ять» до 69 – річниці визволення Куп'янщини від німецько-фашистських загарбників.
Наша бібліотека відкриває читачам свої скарби за допомогою книжкових виставок.
Бібліотека ліцею підключена до мережі Інтернет, де учні та педагоги можуть знайти будь – яку інформацію, не лише стосовно професії, а й загального розвитку. 
Бібліотекар Герасимова Л.М.            29 січня 2014 року в читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М. був проведений урок – застереження під назвою «Останні з козацького роду», присвячений пам’яті героїв Крут.

           Добре кажуть: «Хто не знає минулого, не вартий свого майбутнього». І дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. Куди вітром приб’є – там і залишить своє насіння. У довгій, тисячолітній історії українського народу є багато героїчних сторінок. 

           До них линемо ми  щораз своїми думками, розгортаємо карту за картою, сторінку за сторінкою й шукаємо у них історію нашої слави й нашої сили, шукаємо у героїчних вчинках найглибшої основи для відродження віри у нашу правду й нашу перемогу.

           29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України…

Над Крутами – круки,

Під круками –Крути.

Зійшлося козацтво,

Щоб волю здобути.

Сніги зледеніли,

І темінь іскриста

За Крутами в скруту

Зійшлося їх триста.

Білим снігом мело,

Чорним громом гуль,

їх там триста, як скло

Полягло, полягло…

Моя Україно,

Мій Києве – княже,

Ця юнь безборонна

За тебе поляже!

            Крути вплелися в багатостраждальну історію України, їх трагедія і нині озивається в серцях патріотів, учить мужності й самозречення в ім’я Батьківщини. Їх подвиг назавжди золотими літерами вписаний у Канони безсмертя й високим героїзмом у наші серця. 


        19.02.2014 року  в читальній залі бібліотеки Куп'янського професійногоаграрного ліцею була проведена година - пам'яті « А мне опять вчера Афган приснился…»

          15 февраля 1989 года завершился вывод Советских войск с территории Афганистана. В этом  году мы отметили  25 – ю годовщину этого события. Более 14 тысяч солдат, не вернувшихся с Афгана, такова цена этой войны.

Уходили парни

Из Афгана,

Через перевалы

И Саланг…

Уходили парни

Утром ранним,

А в мечети

Голосил мулла.

И была молитва,

Как спасение,

Что парней

Убережет аллах…

Не забыть февраль и воскресение,

Радость и улыбки

На устах.

     Через горнило Афганской  войны прошло и 326 воинов - жителей Купянщины.  9 из них - не вернулось в отчий дом, сгорели в огне той несправедливой и непонятной для них войны, 17 получили ранения и контузии разной тяжести, семеро стали инвалидами.

     В честь 9-ти  воинов- интернационалистов, жизнь которых была связана с Купянщиной и была прервана войной, в центральном сквере  Купянска установлен памятный знак.


 

           

                                                               "Дзвони Чорнобиля душу тривожать"

           26 квітня 2014 року виповнюється 28 років від дня, коли у світі сталася найбільша ядерна катастрофа – Чорнобильська трагедія.

           Чорнобильська трагедія належить до тих подій, справжнє значення яких для нашої нації й для людства ми, можливо, ще тільки починаємо осягати і усвідомлювати, як змінила ця катастрофа наше життя. На квітучий українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс, в який не можна ходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом.

            О 1:23 ночі 26 квітня 1986 року на Чорнобильському реакторі №4 прогримів вибух, і кілька сотень працівників та пожежних намагалися загасити пожежу, що не припинялася протягом 10 днів.

            Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників. Визначити масштаби катастрофи та її впливу на здоров'я людей досі важко.

            День 26 квітня є сумними черговими роковинами аварії на ЧАЕС. Він перев’язаний траурною стрічкою для тисяч чорнобильців.

            В бібліотеці Куп’янського професійного аграрного ліцею підготовлена книжкова виставка «Дзвони Чорнобиля душу тривожать».

            23 квітня 2014 року з учнями учбових груп бібліотекарем ліцею Герасимовою Л.М. був проведений урок – реквієм

 

«А думка людська пам'ятатиме Вас,  пам'ять людська повертатиме Вас». 
 

 18 березня 2015 року в читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М.  та бібліотекарем  Куп’янської районної бібліотеки Разінковою Ю.М.  була проведена літературна година «Незламний співець епохи», присвячена 120 – річчю від дня народження Максима Рильського, одного  із найславетніших поетів – класиків України ХХ століття, видатного ученого, інтелектуала, перекладача, прекрасного знавця слов’янських літератур.

Як гул століть, як шум віків,

Як бурі подих, - рідна мова,

Вишневих ніжність пелюстків,

Сурма походу світанкова,

Неволі стогін, волі спів,

Життя духовного основа.

23 квітня 2015 року в Куп’янському професійному аграрному ліцеї бібліотекарем Герасимовою Л.М. був проведений урок пам’яті «Це гірке слово – Чорнобиль». Чорною плямою стала на нашій планеті чорнобильська катастрофа.  Двадцять дев’ять років пройшло з тих пір. 29 років смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. І 29 років цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і хворіє серце, тому що не знає, не на добро це, не на життя.

Хто квітень наш отак підступно зрадив,

Що стільки горя, аж рида весна?

І хто тепер такій біді зарадить,

Щоб жив Дніпро, і щоб жила весна.

І щоб, як завше, сад весняним шалом,

Не як ілюзія – дивився із даля.

А істина – щоб стрілку не заскалило,

В дозиметрах, де зболена земля.    З 9 по 13 листопада 2015 року в ліцеї пройшов тиждень української мови та літератури, етнографії.  Відкрився тиждень урочистою лінійкою.

9 листопада – День української писемності і мови, тому всі заходи в цей день були присвячені цьому святу. В групах проведено  годину спілкування «Ну що б, здавалося слова…».  Співробітники ліцею писали диктант  Української національної єдності.В рамках тижня був  організований конкурс учнівських презентацій  «Традиції та звичаї українського народу», відбувся спільний захід  з працівниками  районної бібліотеки «Слова в душі – душа у мові», пройшов           І етап Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка. Учні переглянули уривок з кінофільму «Сватання на Гончарівці» за однойменним твором Квітки – Основ’яненка, взяли участь у вікторині «Люблю я свій народ, шаную його звичаї».  Учні першого курсу побували на екскурсії в музейній кімнаті ліцею.


24.11.2015 року в читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею була проведена година пам’яті і скорботи, присвячена річниці голодомору 1932 – 1933 років. Від голодомору, який нищив українське село у 1933 році нас віддаляє не один рік. Ця подія назавжди вкарбувалася у генетичну пам’ять народу.

Нечуваний злочин в історії людства забрав мільйон невинних життів, у тому числі материнських, дитячих. Україна стала  землею вдівців і вдів, сиріт і безпритульних, малолітніх старців і бездомних стариків.

 

Нині ми знаємо: голод  був штучно організований, був масовий  сталінський геноцид, свідомо спрямований на згубу українського народу, шляхом насильницької колективізації, політики розкуркулення, сумнозвісних хлібозаготівель.
          3 лютого 2016 року  в центрі міста зібралися куп'янчани,  щоб згадати історичне минуле – 73 річницю визволення м. Куп’янська від німецько – фашистських загарбників.

Активну участь у міському заході  традиційно прийняли і учні Куп’янського професійного аграрного ліцею.

         Присутні вшанували пам'ять загиблих за визволення Куп'янщини хвилиною мовчання  та принесли квіти до пам'ятника загиблим куп'янчанам, як  подяку за наше сьогодення.
            Бібліотекар ліцею Герасимова Л.М. провела літературну годину  «Вічно жива пам’ять».

          Учні з зацікавленістю поринули у героїчне історичне минуле  свого міста.


16.02.2016 року в читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею була проведена літературна година «Час і досі не загоїв рани», присвячена 27 річниці виводу радянських військ з Афганістану.

Через горнило Афганістану пройшло і 326 воїнів – уродженців Куп’янщини. З них 9 не повернулося до батьківських осель, згоріли в полум’ї тієї несправедливої і незрозумілої для них війни: Дьомкін Віктор, Знова Віктор, Ківшар Микола, Кривич Володимир, Мінц Віктор, Назаренко Леонід, Реуцький Олексій, Тараканов Олег, Ходак Юрій.

На честь 9 воїнів – інтернаціоналістів, життя яких пов’язане з Куп’янщиною і було перерване афганською війною, в центральному сквері м. Куп’янська встановлений пам’ятний знак.

 

Хай чорну війну навічно переможе світлий, чистий, ясний мир!

19.02.2016 року в Куп’янському професійному аграрному ліцеї з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, тих, хто загинув за честь, за волю, за право бути українцем і за свою батьківщину, перед початком занять було проведено урочисту лінійку, що розпочалася  хвилиною мовчання.

В читальному залі ліцею була проведена година – реквієм «Небесна сотня у наших серцях».

В навчальних групах ліцею пройшли години спілкування  за темами «Причини та наслідки Революції Гідності».25.02.2016 року в читальній залі ліцею Куп’янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М. з учнями І- ІІ курсів була проведена літературна година  «Цей талант сильний, мужній…»,  до 145 - річниці з дня народження Лесі Українки.

Мета цього заходу – на прикладі  життя і творчості Лесі Українки виховувати в учнів  любов до Батьківщини, гордість за славні місця, де ми живемо. 
30.01.2017 року в читальній залі Куп'янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М. була проведена година вшанування  пам'яті юнаків, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Метою цього заходу стало формування в учнів  почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, інтересу до літератури про бій під Крутами.

 

Сьогодні безкровно на диво вікам

Будується наша Вкраїнська держава.

Її незалежність потрібна всім нам

І ми помилятись не маємо права.

                                          Історія наша нам більш не простить,

                                          Забудьмо зловіснії сварки і чвари.

                                           Як зрадим Вкраїну в цю жадану мить,

                                           Нам знов не минути всім Божої кари.

Згадаймо, як предки боролись колись,

В боях здобували і волю, і славу;

Як річеньки крові за край наш лились,

За рідну Вітчизну, Вкраїнську державу.

 

 

24 січня 2017 року в читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М. була  проведена історична година , присвячена Дню Соборності України «Подія, що пережила час…». Метою цього заходу  стало виховання національної свідомості учнів і людської гідності, відродження паростків духовності, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу, виховання глибокої поваги та любові до України.


 15 лютого 2017 року в читальній залі ліцею була проведена година пам'яті  «Афганістан – моя кривава рана»,  до річниці виведення Радянських військ з території Афганістану.

Афганська війна назавжди залишиться болем у серці нашого народу.

Для тисяч радянських солдат, їхніх батьків, матерів, братів, сестер розпочалася жорстока, кривава війна. Потрапивши на палаючу афганську землю, мужні воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль, як свій, і до останнього подиху захищали інтереси її багатостраждального народу. В ім’я волелюбного афганського народу, в ім’я миру, братерства на землі вони, не вагаючись, готові були віддати найдорожче – життя.

Афганська війна тривала 10 років. І через неї пройшли майже 700 тисяч чоловік. І серед них – більше 160 тисяч – українці. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям, з них – 12 українцям. 15 тисяч солдат загинуло у цій війні, 35 тисяч було поранено, багато потрапило у полон або пропали безвісти. Через афганську війну пройшло 326 воїнів – жителів Куп’янщини. 9 не повернулося в батьківський будинок, 17 отримали поранення, а 7 чоловік стали інвалідами. В центральному сквері міста Куп’янськ був установлений пам’ятний знак  воїнам – інтернаціоналістам.

                                                                            Минають дні, ідуть роки.     

Життя листки перегортає.

А біль Афгану – навіки,

В душі чомусь не замовкає.

 


02 березня 2017 року в читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею була проведена  літературна година під назвою «Видатний байкар України», до річниці з дня народження Леоніда Глібова. 

 

Метою заходу було ознайомлення учнів із цікавими сторінками біографії автора, аналіз ліричних творів, визначення художніх засобів та образності.26 квітня 2017 року – річниця Чорнобильської трагедії.  Цього дня  вшановують пам’ять загиблих під час трагедії, згадують про героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу станції, військовослужбовців,  медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

В читальній залі Куп’янського професійного аграрного ліцею бібліотекарем Герасимовою Л.М. та бібліотекарем центральної районної бібліотеки Никифоровою А.С. була проведена година – реквієм «Під чорним крилом біди».

Метою цього заходу стало осмислення  та усвідомлення масштабів трагічних подій, виховання глибокої поваги до людей, які віддали своє життя в ім'я майбутнього життя людства, розвиток почуття гордості за свій народ,  любов до рідного краю.
ПОШУК ПО САЙТУ


f3
f3
f3
ped
Фанки Лайн 
© 2007 "Купянський професійний аграрний ліцей"